Társulat

Balázs Zoltán

Balázs Zoltán
Tanulmanyai:
Színház- és Filmművészeti Egyetem - színész és rendező szak

Elismerései:
2019 - Legjobb előadás (Gardénia) - Elvira Godeanu Színházi Fesztivál, Tárgu Jiu, Románia;
2018 - Legjobb rendező (Gardénia) - Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagyvárad, Románia;
2018 - Hevesi Sándor-díj;
2017 - Legjobb rendező (A kommunizmus története elmebetegeknek) - ATELIER Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagybánya, Románia;
2014 - Legjobb előadás (Übü király) - FIAT Nemzetközi Színházi Fesztivál, Podgorica, Montenegró;
2010 - Fődíj (Tojáséj) - INFANT Nemzetközi Színházi Fesztivál, Újvidék, Szerbia;
2009 - Nádasdy Kálmán-díj;
2008 - Jászai Mari-díj;
2006 - Őze Lajos-díj (Hamlet és Bicska Maxi alakításáért);
2005 - Gábor Miklós-díj (Shakespeare: Hamlet);
2005 - Súgó Csiga (Shakespeare: Hamlet);
2005 - ARARAT-díj, Legjobb férfi alakítás (Shakespeare: Hamlet);
2005 - Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje;
2003 - Kritikusok Díja, Legjobb alternatív előadás (Bolondok iskolája);
2003 - Legjobb alternatív együttes (Fővárosi Közgyűlés Kulturális Bizottsága);
2002 - Üstökös-díj;
2001 - Legjobb férfialakítás (Baudelaire: Romlás virágai), Párizs, Franciaország

BALÁZS ZOLTÁN

1977. 07. 03. -KOLOZSVÁR

 

TANULMÁNYOK:

1989 - 1991 BudapestiGyermek Táncszínház

1991 - 1995 HorváthMihály Gimnázium - dráma tagozat

1995 - 1998 NemzetiSzíniakadémia

1998 - 2003 Színház- ésFilmművészeti Egyetem - színész és rendező szak

 

RENDEZÉSEK:

1999 - Fernando Pessoa:Ez az ősi szorongás - Merlin Színház

2001 - Eugene Ionesco:Jacques vagy a behódolás - Maladype Színház

2003 - Michel deGhelderode: Bolondok iskolája - Maladype Színház

2004 - MauriceMaeterlinck: Pelléas és Mélisande - Bárka Színház

2004 - Jean Genet:Négerek - Maladype Színház - Bárka Színház

2004 - Weöres Sándor:Theomachia - Maladype Színház - Bárka Színház

2005 - FriedrichHölderin: Empedoklész - Maladype Színház - Bárka Színház

2006 - Babits Mihály: Amásodik ének - Krétakör Színház

2006 - StanislawWyspianski: Akropolisz - Maladype Színház

2007 - AlekszandrNyikolajevics Osztrovszkij: Vihar - Maladype Színház - Bárka Színház

2007 - Gilbert -Sullivan: A Mikádó - Színház- és Filmművészeti Egyetem

2007 - A nagy menetelés (Ravel Bolerója alapján)– 15. Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nyitra, Szlovákia

2008 - Georg Büchner:Leonce és Léna - Maladype Színház

2008 - HeinrichMarschner: A vámpír - Operaház, Rennes, Franciaország

2009 - Weöres Sándor:Tojáséj - Maladype Színház – Thália Színház

2009 - Johann Wolfgangvon Goethe: Faust I.-II. - Budapesti Bábszínház

2009 - John Webster:Amalfi hercegnő - Nemzeti Színház

2009 - Alfred Jarry: Übükirály - Maladype Színház

2010 - Homérosz - Márai - Monteverdi: Odüsszeuszhazatérése - Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár, Románia

2010 - Anton PavlovicsCsehov: Platonov - Maladype Színház

2011 - Arnold Wesker: Akonyha - Andrej Bagar Színház, Nyitra, Szlovákia

2011 - Dante Alighieri:Pokol - Maladype Színház - Trafó Kortárs Művészetek Háza

2011 - Pjotr IljicsCsajkovszkij: A hattyúk tava - Budapesti Bábszínház

2012 - Jean Cocteau:Trisztán és Izolda - Mini Színház, Ljubljana, Szlovénia

2012 - FriedrichSchiller: Don Carlos - Maladype Színház

2012 - Johann Wolfgangvon Goethe: Egmont - Maladype Színház

2013 - Matei Vişniec: Apandamedvék története... - Maladype Színház

2013 - Mihail Bulgakov: Mester és Margarita -Maladype Színház - Radu Stanca Nemzeti Színház, Nagyszeben, Románia

2013 - WilliamShakespeare: Macbeth/Anatómia - Maladype Színház - Trafó Kortárs Művészetek Háza

2014 - Anna and theBarbies - 10 éves jubileumi koncert - SYMA Csarnok

2014 - Raymond Queneau:Stílusgyakorlatok - Maladype Színház

2015 - Weöres Sándor - Sáry László: Remek hang afutkosásban - Maladype Színház - Qaartsiluni Ensemble, Nemzetközi Bartók Fesztivál és Szeminárium, Szombathely

2016 - Matei Vișniec: Akommunizmus története elmebetegeknek - Trap Door Színház, Chicago, USA

2016 - Matei Vișniec:Dada Cabaret - Maladype Színház - Átrium Film-Színház

2017 - Anton PavlovicsCsehov: Három nővér - Maladype Színház

2017 - Eugene Ionesco: Alecke - Színház- és Filmművészeti Egyetem

2017 - VörösmartyMihály: Csongor és Tünde - Maladype Színház - Gyulai Várszínház

2018 - Bruno Schulz:Augusztus - Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely, Románia

2018 - ElżbietaChowaniec: Gardénia - Odeon Színház, Bukarest, Románia

2019 - Pier LorenzoPisano: A Te érdekedben - Odeon Színház, Bukarest, Románia

2020 - WitoldGombrowicz: Yvonne - Maladype Színház

2020 - Susan Sontag:Alice az ágyban - Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely, Románia

2021 - Tankred Dorst:Merlin - Maladype Színház - Kisvárdai Várszínház

2021 - Arthur Kopit -Maury Yeston: Nine - Budapesti Operettszínház

2021 - Grimm-testvérek:Félelemkeresők - Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely, Románia

2022 - Roy Chen: Valaki,mint én - Maladype Színház

2022 - Adam Mickiewicz:Ősök II. - Stefan Jaracz Színház, Olsztyn, Lengyelország

2022 - Jean de LaFontaine: Fabulák (Pandórium) - Odeon Színház, Bukarest, Románia

2023 - Nick Dear:Frankenstein - Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza

2023 - Susan Sontag: Alice az ágyban - MaladypeSzínház - 63. MESS Nemzetközi Színházi Fesztivál,    Szarajevó, Bosznia-Hercegovina

2024 - Margaret Atwood: Pénelopeia - Maladype Színház -Gyulai Várszínház

 

SZÍNHÁZI SZEREPEK:

2000 - William Shakespeare: Athéni Timon -Servilius, Radnóti Miklós Színház (r: Zsótér Sándor)

2001 - Sławomir Mrożek:A púpos - Púpos, Ódry Színpad (r: Benedek Miklós)

2001 - Jean Cocteau:Vásott kölykök - Paul, Szigligeti Színház (r: Réczei Tamás)

2001 - Albert Camus:Caligula - Lepidus, Pasztell Színházi Társulás (r: Balatoni Mónika)

2002 - Ede Szigligeti:Fogadó a Nagy Kátyúhoz - Gyuri pincér, Bárka Színház (r: Keszég László)

2002 - Arthur Miller:Pillantás a hídról - Rodolpho, Szigligeti Színház (r: Tordy Géza)

2003 - WilliamShakespeare: Rómeó és Júlia - Rómeó, Bárka Színház (r: Csányi János)

2003 - Luigi Pirandello:Hat szereplő szerzőt keres - Súgó, Bárka Színház (r: Catalina Buzoianu)

2003 - Harold Pinter:Holdfény - Fred, Bárka Színház (r: Bérczes László)

2003 - Anton Pavlovics Csehov: Három nővér -Tuzenbach, Bárka Színház (r: Catalina Buzoianu)

2003 - Harold Pinter:Hazatérés - Joey, Bárka Színház (r: Bérczes László)

2004 - FriedrichSchiller: Stuart Mária - Robert Dudley, Bárka Színház (r: Zsótér Sándor)

2005 - WilliamShakespeare: Hamlet - Hamlet, Bárka Színház (r: Tim Carroll)

2006 - Kurt Weil -Bertolt Brecht: Koldusopera - Bicska Maxi, Bárka Színház (r: Alföldi Róbert)

2008 - Anton PavlovicsCsehov: Sirály - Trepljov, Bárka Színház (r: Szász János)

2015 - Viktor Kravcsenko: Én a szabadságotválasztottam - Viktor Kravcsenko, Maladype Színház (r: Balázs Zoltán)

2016 - WilliamShakespeare: III. Richárd - III. Richárd, Maladype Színház (r: Zsótér Sándor)

2017 - Jean Genet: ABalkon - A Rendőrfőnök / Roger, Maladype Színház (r: Zsótér Sándor)

 

MESTERKURZUSOK:

2002 - UTE rendezőkurzusStuttgartban

1999 - Robert Wilsonmesterkurzusa Párizsban

1997 - Anatolij Vasilievmesterkurzusa Avignonban

1996 - Joseph Nadjmesterkurzusa Avignonban

 

FILMEK:

2018 - Szabadság-körút(dokumentum- és portréfilm)

2009 - Riport (r: NagyDénes)

2009 - 1 (r.: PaterSparrow)

2007 - Kire ütött ez agyerek (r: Alföldi Róbert)

 


 

DÍJAK:

2023 - Arany Maszk-díj (Alice az Ágyban) - 63.MESS Nemzetközi Színházi Fesztivál, Szarajevó, Bosznia-Hercegovina

2022 - Honthy Hanna-díj:Az évad alkotója (Nine)

2022 - Legjobb előadás (Augusztus) - 7. SIFTY -Nemzetközi Színházi Fesztivál, Sharm El Sheikh, Egyiptom

2020 - Fődíj (Yvonne) -XIV. Nemzetközi Gombrowicz Fesztivál, Radom, Lengyelország

2019 - Legjobb előadás(Gardénia) - Elvira Godeanu Színházi Fesztivál, Tárgu Jiu, Románia

2018 - Legjobb rendező(Gardénia) - Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagyvárad, Románia

2018 - Hevesi Sándor-díj

2017 - Legjobb rendező (A kommunizmus történeteelmebetegeknek) - ATELIER Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagybánya, Románia

2014 - Legjobb előadás (Übü király) - FIATNemzetközi Színházi Fesztivál, Podgorica, Montenegró

2010 - Fődíj (Tojáséj) -INFANT Nemzetközi Színházi Fesztivál, Újvidék, Szerbia

2009 - NádasdyKálmán-díj

2008 - Jászai Mari-díj

2006 - Őze Lajos-díj(Hamlet és Bicska Maxi megformálásáért)

2005 - Gábor Miklós-díj(Hamlet megformálásáért)

2005 - Súgó Csiga(Hamlet megformálásáért)

2005 - ARARAT-díj(Hamlet megformálásáért)

2005 - MagyarKöztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

2003 - SzínikritikusokDíja: Legjobb alternatív előadás (Bolondok iskolája)

2003 - Legjobbalternatív együttes - Fővárosi Közgyűlés Kulturális Bizottsága

2002 - Üstökös-díj

2001 - Legjobbférfialakítás (Baudelaire megformálásáért), Párizs, Franciaország

Közelgő események

szept.12 csütörtök 19:00

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap Következő előadások Szept. 13. 19:00Szept. 14. 14:30Szept. 14. 19:00Szept. 15. 14:30Szept. 15. 19:00 Összes
szept.13 péntek 19:00

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.14 szombat 14:30

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.14 szombat 19:00

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.15 vasárnap 14:30

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.15 vasárnap 19:00

Frank WildhornCarmen

Bemutató: 2024. ápr. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.20 péntek 19:00

Kálmán ImreCsárdáskirálynő

Műfaj: OperettBemutató: 2019. szept. 06.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 195 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap Következő előadások Szept. 21. 14:30Szept. 21. 19:00Szept. 22. 15:00 Összes
szept.21 szombat 14:30

Kálmán ImreCsárdáskirálynő

Műfaj: OperettBemutató: 2019. szept. 06.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 195 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.21 szombat 19:00

Kálmán ImreCsárdáskirálynő

Műfaj: OperettBemutató: 2019. szept. 06.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 195 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.22 vasárnap 15:00

Kálmán ImreCsárdáskirálynő

Műfaj: OperettBemutató: 2019. szept. 06.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 195 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.27 péntek 19:00

Frank WildhornJekyll és Hyde

Bemutató: 2022. ápr. 01.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 180 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap Következő előadások Szept. 28. 19:00Szept. 29. 19:00 Összes
szept.28 szombat 19:00

Frank WildhornJekyll és Hyde

Bemutató: 2022. ápr. 01.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 180 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.29 vasárnap 19:00

Frank WildhornJekyll és Hyde

Bemutató: 2022. ápr. 01.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 180 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
szept.28 szombat 11:00

Lázár Ervin - Závada Péter - Szirtes Edina MókusSzegény Dzsoni és Árnika

Bemutató: 2017. máj. 09.Helyszín: Raktárszínház Időtartam: 110 percFelvonások száma: 2
ElfogyottAdatlap Következő előadás Szept. 29. 11:00 Összes
szept.29 vasárnap 11:00

Lázár Ervin - Závada Péter - Szirtes Edina MókusSzegény Dzsoni és Árnika

Bemutató: 2017. máj. 09.Helyszín: Raktárszínház Időtartam: 110 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.03 csütörtök 19:00

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap Következő előadások Okt. 04. 19:00Okt. 05. 14:30Okt. 05. 19:00Okt. 06. 14:30Okt. 06. 19:00 Összes
okt.04 péntek 19:00

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.05 szombat 14:30

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.05 szombat 19:00

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.06 vasárnap 14:30

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.06 vasárnap 19:00

Monte Cristo grófja

Műfaj: MusicalBemutató: 2023. máj. 19.Helyszín: Nagyszínpad Felvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.12 szombat 14:30

Mitch Leigh - Joe Darion - Dale WassermanLa Mancha lovagja

Bemutató: 2020. szept. 11.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 140 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap Következő előadások Okt. 12. 19:00Okt. 13. 11:00Okt. 13. 15:00 Összes
okt.12 szombat 19:00

Mitch Leigh - Joe Darion - Dale WassermanLa Mancha lovagja

Bemutató: 2020. szept. 11.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 140 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.13 vasárnap 11:00

Mitch Leigh - Joe Darion - Dale WassermanLa Mancha lovagja

Bemutató: 2020. szept. 11.Helyszín: NagyszínpadBérlet: Latabár Kálmán/1 Időtartam: 140 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap
okt.13 vasárnap 15:00

Mitch Leigh - Joe Darion - Dale WassermanLa Mancha lovagja

Bemutató: 2020. szept. 11.Helyszín: Nagyszínpad Időtartam: 140 percFelvonások száma: 2
JegyvásárlásAdatlap